Bu Yazıda:

Varolan bir evde iki uzatma uygulamak istiyorum. Kanatlardan biri, ortak mülkiyette bir ortak yolun son noktasına ulaşacak, bu yola bakan duvarda bir pencere açılacaktı. Bazı şirketler medeni kanunun izin verdiğini söylüyor, bazıları ise daha saklı... Bu ikilemde beni kim aydınlatabilir?

Mevcut yapıların genişletilmesiyle ilgili düzenleme 1 Ocak 2012 tarihinde değiştirilmiştir.
Gelecekteki inşaatlarınızın şartlarını belirlemek ve inşaat ruhsat dosyanızı hazırlamak için belediyenizin şehir planlama departmanıyla bir randevu almanız gerekir. “Gerçekten de 20 ila 40 m ² arasında inşaat ruhsatı zorunlu olmayan çalışma alanını, kentsel alanlara ilişkin bu kuralı taşır”.
Ek olarak, kentsel planlama kodu (678 ve 679 no'lu maddeler), "eksen" olarak "düz" bir görünüm için sınırdan en az 1,90 m mesafeye uyulması gerektiğini belirtir Eğik görünüm için en az 0.60 m (madde 679). Mülkiyet kenarındaki sınırın katı düzenlemelerle yönetildiğinden bahsetmiyorum bile (Madde R.111-19).
Ancak bir belediyeden diğerine farklı özel planlama kuralları olabilir. Şehrinizin planlama departmanına daha yakın olmanızı öneririm.

Bu ilginizi çekebilir


Video Talimatları: