Bu Yazıda:

Su değerli bir kaynaktır ve ülkesinde bir kaynak bulmak gerçekten çok ilginçtir. Ama bu serbest suyu kullanabilir misiniz ve neden? Kaynağınızı ve kime kullanmak için izne ihtiyacınız var mı? Yürürlükteki düzenlemelerin stokunu alalım.

Bahçesinde bir su kaynağı keşfetmek

Bahçesinde bir su kaynağı keşfetmek

Bir kaynaktan gelen suyun ev içi kullanımı

Medeni Kanunun 642. maddesi... kaynak suyu olarak açıktır: " Fonunda kaynağı olan herkes, istediği kadar suları her zaman kendi sınırları dahilinde ve mirasının ihtiyaçları için kullanabilir. ».
Ülkenizdeki bir kaynağı keşfederseniz, onu ailenizin yanı sıra ihtiyaçlarınız için kullanma hakkınız vardır.

Artık bir baharın gurur sahibi olursunuz, gelecek yaz çimleriniz, çiçekleriniz, bahçeniz en güzel olacak kaynak suyu ile iyi sulanır. Ve havuzun da doldurulacak. Ancak unutma, bahçeyi sulamakla ilgili kısıtlamaların dolum havuzları Kuraklık zamanlarında, aynı zamanda bir kaynaktan veya özel bir sondajdan su ile ilgilidir.

Bir kaynaktan gelen suyun sıhhi kullanımı

Artan musluk suyunun fiyatı düşünüldüğünde, kaynağınızı sıhhi amaçlarla kullanmaya başlayabilirsiniz. Gerçekten de içme suyu şebekesine bağlantı bir zorunluluk değildir. Böylece tüm beslemenizi seçebilirsiniz kaynağınızdan su ile musluk.
Ancak bu su kesinlikle içilebilir değildir. Farkında değilsen gerekli tedaviler tüketimini ve düzenli testlerin kalitesini kontrol etmesini güvenli hale getirmek için, içemeyeceksiniz.
Ama için kullanabilirsiniz tuvalet, duş, çamaşırhane ancak tüm uygun önlemlerle.

Böyle bir cihaz evinizi çift su dağıtım şebekesi ile donatmayı gerektirir. İçme suyu şebekesi ve temiz su şebekesi. Bu iki ağın hiçbir şekilde iletişim kurmaması gerekir. Valflerin veya muslukların montajı yeterli değil. Kaynağınızdaki suyun gelmesini engellemek için tamamen ayrılmalıdırlar. ortak ağın içme suyunu kirletir.

Bir kaynaktan gelen suyun kullanımı belediye binasında ilan edilmelidir.

1804 tarihli Medeni Kanun'un 642. maddesi size kaynağınızdaki suyu kullanma hakkı verdiğinden, mevzuat daha kısıtlayıcı hale gelmiştir. Kısıtlamaları su kaynaklarını korumayı amaçlamaktadır.
Dolayısıyla, Bölgesel Topluluklar Genel Kanunu'nun (CGCT) R2224.22 maddesi " Evsel kullanıma yönelik su elde etmek için uygulaması öngörülen herhangi bir örnekleme cihazı... bu işin yapıldığı bölgedeki belediye başkanına ilan edilir. ».
Belediye binasında beyanname gerekliliğine ek olarak, bu makale, su çekmenin kalitesini doğrulamak için bir dizi kontrol tesisi düzenlemiştir. Kısıtlamalar ve kontroller tüketiminiz için kaynağınızdaki suyu kullanmak istediğiniz kadar zor olacaktır.

Bir kaynaktan atık su deşarjı

Kaynağınızdaki suyu amaçlar için kullandığınızda ev veya sıhhiBireysel sanitasyona sahip olmadığınız sürece, atık suyunuzu lağınıza atmanız gerekecektir.
CGCT’nin R 2224.19.4 maddesi; Kanalizasyon sistemine bağlanması gereken ve tamamen veya kısmen, bir kamu hizmetine ait olmayan bir kaynaktan su ile beslenen herkes belediye başkanına beyanda bulunmalıdır. ».
Toplu bir servisten hoşlandığınız ölçüde, kullanım için ödeme yapmanız gerekir. Ve belediye binasında kullanım beyanı yapmanız gerekmektedir.

Ücret hesaplanır

  • "Ya kullanıcının pahasına kurulan ve bakımı yapılan cihazlar ve kayıtları sıhhi tesisat hizmetine iletilen sayımlarla doğrudan ölçümle"
  • "Ya da, ölçüm cihazlarının yokluğunda... çekilen suyun hacmini değerlendirme kriterleri temelinde".

2006 yılının Su ve Su Ortamları Yasası (LEMA) ve 2008.652 sayılı kararnameden bu yana, 2 Temmuz 2008 tarihli kararname ile kaynak veya sondaj Ulusal kaynakları su kaynaklarını korumak için daha kısıtlayıcı.


Video Talimatları: